Premeňte svoje stenu na kreatívny priestor - všetko o samolepiacej tabuli

Keď počujem slovo tabuľa, predstavím si triedu v škole a na rukách cítim vôňu bielej kriedy. Veľká čierna tabuľa na ktorú sme cez hodiny písali zadania a cez prestávku sme na ňu čmárali rôzne hlúposti. Neviem, či ju mal niekto zo spolužiakov v škole rád.

Pre nás rodičov je to už tak trocha nostalgia a tie roky sú už dávno preč. Nikdy som si preto nemyslela, že dnes budú tabule dokonalou vychytávkou, ktorú si všetci zamilujeme.

Musím sa priznať, že mám rada veci ktoré spolu ladia a čierna tabuľa je bezpochyby univerzálny doplnok do každého interiéru. Písať na ňu odkazy vás nikdy neomrzí. A v dnešnej modernej dobe sa jej používanie neobmedzuje iba na triedy.

Tabuľa, to nie je len plocha na písanie kriedou, ale všestranný funkčný  nástroj, ktorý rozvíja kreativitu.

V tomto článku si povieme pár dôvodov, prečo sa samolepiace tabule stali obľúbeným trendom a ako dokážu premeniť vaše prostredie na niečo výnimočné. Od ich použitia v domácnostiach až po ich použitie vo vzdelávacích a komerčných prostrediach ponúkajú širokú škálu výhod, ktoré vás prekvapia.

samolepiaca-tabula-na-stenu

Skvelý komunikačný nástroj

Tabule poslúžia ako komunikácia medzi rodičmi, deťmi a súrodencami. Niekedy je jednoduchšie napísať „ prepáč, mám ťa rád, gratulujem,  ďakujem za krásny deň alebo je mi ľúto,  že som dnes stratil trpezlivosť.“ Pretože uprostred našich rušných dní si niekedy zabudneme povedať tieto pekné veci. Môžu slúžiť aj ako okno do detských sŕdc. Aké pekné je vstúpiť do izieb našich detí a nájsť obrázky a výroky, ktoré napísali.  

Organizácia a plánovanie

Tabule sú ideálne na udržanie poriadku vo vašom živote. Použite časť kuchynskej steny na napísanie nákupného zoznamu alebo vytvorte mesačný kalendár služieb na chodbe. Poznačte si dôležité termíny, stretnutia a denné plány. Pred odchodom do práce napíšete zábavný odkaz pre svojho partnera alebo deti. Všestrannosť týchto tabúľ vám umožní navrhnúť priestor, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám.

Kreativita bez hraníc

Už ste si niekedy predstavili, že máte celú stenu ako svoje osobné plátno? Pri písaní na tabuľu môžete popustiť uzdu svojej kreativite a prejaviť sa bez obmedzení. Od ilustrovania vlastných umeleckých diel až po písanie inšpiratívnych správ, citátov, myšlienok, nápadov. Jediným limitom je vaša predstavivosť!

Interaktívne učenie

Ak máte deti v školskom veku, tabuľa sa môže stať zábavným vzdelávacím nástrojom. Premeňte miestnosť na kreatívnu učebňu, kde sa vaše deti môžu učiť kresliť a písať. Interaktívne sa zapoja do komunikácie a učenie tak bude pre nich pútavejšie a zábavnejšie.

Štýlový a originálny domov

Hľadáte jedinečný spôsob, ako si štýlovo zariadiť svoj domov? Tabule vám dávajú príležitosť navrhnúť priestor, ktorý odráža váš štýl a osobnosť. Od kuchyne až po detskú izbu vytvoríte jedinečné detaily, vďaka ktorým bude váš domov skutočne originálny.

Využitie aj v komerčnom prostredí

Pútavý slogan na tabuli efektívne upúta pozornosť zákazníkov. Zaujímavo poukážete na  odporúčané produkty alebo propagačné akcie a zľavy. V reštauráciách a kaviarňach sú texty na tabuli ideálne na kreatívnu prezentáciu jedálneho lístka, ktorý hneď pri vstupe upúta ich pozornosť.  Zákazníci si môžu prezerať denné menu interaktívnym spôsobom.

Angažovanosť v kancelárií

V kancelárskom prostredí odkazy na tabuli podporujú spoluprácu a výmenu zaujímavých nápadov medzi zamestnancami. Správy napísané na tabuli sa dajú len ťažko prehliadnuť a každý si ich prečíta. Majú efektívne využitie aj v zasadacích miestnostiach, kde sa môžu všetci zamestnanci aktívne zapojiť do diskusie aj vizuálnym príspevkom. Priťahujú pozornosť, uľahčujú diskusiu a zvyšujú účasť.

Jednoduchšia výučba

V školách tabuľa poskytuje interaktívny spôsob výučby. Vďaka tabuliam sú študenti pozornejší, stimulujú učenie a zlepšujú zapojenie sa do rôznych tém. Vďaka tomu si lepšie zapamätajú učivo. V skutočnosti sú tabule skvelé pre skupinovú prácu, pretože poskytujú priestor, aby každý mohol prispieť a spolupracovať na tabuli pri plnení úloh. To znamená, že každý študent sa môže zapojiť do hodiny, vďaka čomu je učenie efektívnejšie a zábavnejšie.
tabula-na-stenu

Od domova cez triedu až po pracovisko ponúkajú samolepiace tabule jedinečný a vzrušujúci spôsob, ako podporiť kreativitu, organizáciu a angažovanosť. Či už hľadáte inovatívny spôsob, ako vyzdobiť svoj domov alebo zlepšiť dynamiku triedy, tabule sú vynikajúcou voľbou, ktorá ponúka štýl a funkčnosť. Je už iba na vás, na čo ich využijete.

Samolepiacu tabuľu na stenu kúpiš TU.

Miriam