Prečo sú penové podložky puzzle také obľúbené u rodičov?

penove-puzzle

Ak máte doma malé deti, určite mi dáte za pravdu, že penové podložky sú skvelé a bezpečné miesto na hranie. Patria k jedným z najobľúbenejších a najpopulárnejších hračiek pre drobcov. Majú veľké množstvo výhod pre správny vývoj dieťaťa. A nielen to, sú skvelou vzdelávacou pomôckou pre nápadité učenie a hranie. Penová podložka vám uľahčí život od chvíle, keď sa vám narodí váš vysnívaný drobec. Poďme sa teda spolu pozrieť, prečo sú penové podložky také obľúbené a čo poskytujú.

Extra mäkké a bezpečné

Bábätka a batoľatá sa radi plazia a hrajú na zemi. Pre rodičov je veľmi dôležité, aby si deti pre hre neublížili. Podložky sú vyrobené z mäkkého materiálu, ktorý pomáha tlmiť nárazy pri pádoch, čím znížite riziko zranenia pri hre. Neposedným drobcom poskytujú zvýšenú bezpečnosť aj vďaka protišmykovému povrchu. Poslúžia ako pohodlné miesto na hranie ale aj na odpočinok po celodennom behaní. 

Chránia deti pred studenou podlahou

Penový materiál je výbornou ochranou pred studenou podlahou. Je to oveľa viac praktickejšie ako deky a prikrývky, ktoré používajú niektorí rodičia. Čas strávený na penovej podložke bude pre dieťa príjemnejší a skutočne komfortný.

Ideálne miesto na výmenu plienok

Už sa nemusíte obávať, že vám neposedný drobec spadne z prebaľovacieho pultu. Penová podložka je ideálne miesto na výmenu plienok. Zároveň môžete  svoju ratolesť chvíľku nechať vydýchnuť od plienok. Aj pri drobnej „nehode“ vďaka vodeodolnému  povrchu všetko rýchlo vyčistíte. Stačí ju potom umyť a podložka je ako nová.

penova-podlozka

Nenáročné na údržbu a zdravotne nezávadné

Sú skvelé pre všetky zaneprázdnené mamy, pretože sú nenáročné na čistenie.  Vďaka kvalitnému vodeodolnému materiálu ich ľahko utriete vlhkou handričkou alebo opláchnete vo vani a neporiadok je rýchlo preč. Navyše EVA pena je zdravotné nezávadná a hygienickejšia ako iné povrchy. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je jej odolnosť. Takže zdolajú každé opotrebenie a všetky aktívne a neposedné deti.  

Zdriemnutie alebo malý strečing?

Žiadny problém. Unavené deti si môžu na pohodlnej podložke na chvíľku. zdriemnuť. A ak máte ťažký deň, pohodlne sa posaďte a ponaťahujte si vaše boľavé a unavené svaly. Na mäkkom priestore uvoľníte všetko vnútorné napätie oddýchnete si spolu s vašim drobcom.

Učenie hrou

V závislosti od typu podložky stimulujú zmysly u detí rôznymi spôsobmi: výraznými farbami aj  príslušenstvom. Či už sú to písmenka abecedy, číslice, veselé zvieratká alebo ovocie. Skladaním písmen vytvárajú deti rôzne krátke slová, čo podnecuje ich predstavivosť a logické myslenie. Koncentrujú svoj zrak na farebné puzzle a zároveň sa učia rozoznávať farby. Pri kreatívnom skladaní puzzle rozvíjajú jemnú motoriku a trénujú trpezlivosť. Dieťa je vystavené množstvu rôznych podnetov, vďaka ktorým sa nebude určite nudiť. Výhodou penových podložiek je v prvom rade ich veľmi priaznivý vplyv na psychomotorický vývoj detí.

Originálna dekorácia  

Farebné penové puzzle budú originálnou dekoráciou v každej detskej izbe. Penový koberec premení vašu miestnosť na zábavné detské ihrisko a dodá miestnosti farebné a veselé tóny.  Deti milujú jasné a žiarivé farby.

Jednoduchá manipulácia  

Vďaka ľahkej manipulácii ich neuveriteľne jednoducho  rozložíte na podlahe. Dlaždice do seba zapadajú ako puzzle a dajú sa rozložiť v akomkoľvek tvare alebo veľkosti, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Navyše jednotlivé diely do seba zapadajú, nebudú sa oddeľovať ani pohybovať, keď sa vaše dieťa hrá. Vďaka tomu sú bezpečnou alternatívou ku kobercom, ktoré chránia vaše deti. Puzzle rýchlo a prakticky poskladáte do priesvitnej tašky so zipsom. Skladovanie tak bude hračkou a môžete ich vziať so sebou kamkoľvek. Povrch podložky je možné rozširovať o ďalšie diely.  Ako vidíte, existuje veľa dôvodov, prečo sa penové podložky stali tak obľúbenými u rodičov. Od ich bezpečnosti, pohodlia  až po cenovú dostupnosť a ekologickosť, tieto puzzle ponúkajú množstvo výhod pre rodiny s malými deťmi.

Všetky naše penové podložky nájdeš TU

Chcete s nami podeliť o vašu skúsenosť pri použití penových puzzle? Navštívte našu stránku na Facebooku a nechajte nám odkaz.

hracia-podlozka

Miriam