Poznáte 5 zručností, ktoré si deti rozvinú pri hre s drevenými vláčikmi?

vláčik

Vitajte všetci na palube rýchlika Mellone. Zažijete skvelú jazdu plnú zážitkov a dobrodružstiev. Drevené vláčiky s koľajnicami sú už dlhé roky obľúbené u detí na celom svete.  Určite aj vy máte spomienky z detstva na tieto nadčasové hračky. Existuje veľa dôvodov, prečo sú také nezabudnuteľné. Je to ich krásny dizajn, pevná drevená konštrukcia a množstvo vzdelávacích a rozvojových aktivít, ktoré ponúkajú. Myslím si, že všestrannosť drevených vláčikov je skvelá. Sú to hračky, ktoré chcú rodičia po rokoch odovzdať svojim deťom. Zakaždým, keď vytiahnete krabicu a začnete stavať, dráha bude vyzerať vždy inak. Jediným limitom je iba kreativita a čas, ktorý máte.  Rýchlik Mellone vyráža plnou parou vpred a počas jazdy vám ukáže ako môžete u detí rozvinúť týchto 5 skvelých zručností.

1. Jemné motorické zručnosti

Malý drobec musí usporiadať všetky koľajnice a drevené vláčiky aj s príslušenstvom. Postaví si svoju jedinečnú železničnú trať, mosty i celú krajinu. Pri manipulácií s malými dielikmi si rozvíja svoje motorické zručnosti. Ľahko ich uchopí a spája, priťahuje vagóny pomocou magnetov, pričom si trénuje obratnosť rúk a prstov. Zároveň sa musí sústrediť na precízne pohyby pri spájaní drevených prvkov. Dokonale si precvičuje jemnú motoriku, ktorá je potrebná pre správny vývoj detí. Je základom všeobecnej obratnosti v dospelom živote.

2. Predstavivosť a geografia

Drevená železnica neskutočne rozvíja predstavivosť a kreativitu. Deti môžu svoj imaginárny svet oživiť pridávaním rôzneho príslušenstva k svojej jedinečnej železnici. Hneď ako dieťa začne ukladať koľaje, v hlave sa mu vytvorí plán plný nových nápadov. Vybuduje si svoju vysnívanú trať aj s okolitou krajinou a čas na hru plnú nápadov sa práve začína. Čo takto urobiť si výlet do Vysokých Tatier,  navštíviť malebné mestečko Banskú Štiavnicu, objaviť čaro najsevernejšieho regiónu Oravy alebo sa len tak vybrať na obľúbenú Zemplínsku Šíravu?  Dieťa môže byť rušňovodičom vzrušujúcej expedície s ktorou preskúma našu malú krajinu alebo sa vyberie až za hranice. Získa tak skvelé geografické vedomosti.

Dreveny-vlacik

3. Riešenie problémov

Ó vyzerá to, že spadnutý strom blokuje železnicu vášho dieťaťa! Ako to drobec vyrieši? Keď vaše dieťa narazí na prekážky pri zostavovaní drevenej železnice, bude musieť dobre popremýšľať, aby prišlo s riešením. Ktoré kúsky koľajníc bude potrebovať aby vybudovalo fungujúcu železnicu? Výrazným spôsobom si pri tom rozvinie kreatívne myslenie. Môže pri tom vymýšľať nekonečné konfigurácie medzi jednotlivými časťami železnice.

4. Komunikačné schopnosti

"Tento expresný vlak cestuje cez krásne hory a cez tečúcu rieku!" Rozprávanie príbehov ponúka dieťaťu skvelú príležitosť vybudovať si výbornú slovnú zásobu – stačí ho požiadať, aby opísalo svoju cestu vlakom počas hry! Navyše,  vlakové súpravy sú vybavené množstvom zábavných farebných doplnkov, takže dieťa môže opísať celý vláčik. Zároveň je to jedna z hier, do ktorých sa s radosťou zapoja deti aj rodičia. Pomáha to upevňovať rodinné väzby.

5. Matematické zručnosti

1,2,3,4, učenie sa matematických pojmov sa dieťa naučí s množstvom vagónov, koľajníc a príslušenstva! S toľkými dielikmi, ktoré sa dajú poskladať a rozobrať, má skvelé príležitosti na precvičenie počítania.  Pri hre si dokonale rozvinie svoje matematické zručnosti.

Naše drevené vláčiky objavíš TU

dreveny-vlacik-s-kolajnicami

​Miriam