8 dôvodov prečo sú jednorázové bambusové plienky najlepšou voľbou pre Vaše dieťa

Nezabúdajte, že väčšina bábätiek je v kontakte s jednorazovými plienkami takmer 24 hodín denne. Keďže nám na našich drobcoch veľmi záleží, o to viac by nás malo zaujímať, s čím prichádza pokožka našich detí do kontaktu. Do ich jemnej pokožky môže preniknúť akákoľvek chemická látka. Možno budete prekvapení, koľko ich je v bežných jednorazových plienkach. Sú tam rôzne farbivá, chemikálie, parfumy a parabény o ktorých ste možno ani netušili.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, z čoho je vyrobená plienka, ktorú vaše malé bábätko nosí takmer celý deň? Mnoho mamičiek určite áno. Čo keby som vám povedala, že existujú ekologické bambusové plienky, ktoré nie sú drahé, nepretekajú po hodine, viete z čoho sú vyrobené, nespôsobujú alergie, sú ľahko dostupné a čerešnička na torte – sú biologicky odbúrateľné. Všetko to znie super? A predsa je to pravda! Takéto plienky môžete kúpiť pre svoje dieťa.

Objavili sme  jedinečné prírodné bambusové plienky Bamboolove, ktoré sme chceli hneď otestovať. Rozhodli sme sa so svojimi kamarátkami, ktoré majú malé deti, usporiadať malý experiment. Chceli sme spoločne vyskúšať a porovnať jednorazové bambusové plienky s bežnými jednorazovými plienkami.

Úlohou každej bolo zistiť, aké výhody by mohli bambusové plienky priniesť mamičkám a bábätkám. Na základe nášho plánu, každá mamička celý týždeň používala bambusové plienky. Náš malý experiment nám poskytol cenné informácie a presvedčil nás, že jednorazové bambusové plienky sú skvelou voľbou pre naše deti.

bambusove-plienky

A tu je 8 dôvodov, prečo sa ich skutočne oplatí vyskúšať. 

1. SÚ PRIRODZENE HYPOALERGÉNNE

Mnoho detí má citlivú pokožku, ktorá môže reagovať na chemikálie a vône, ktoré sa nachádzajú v tradičných plienkach. Bambus je prirodzene hypoalergénny, pomáha odpudzovať plesne, čím  minimalizuje riziko vzniku zaparenín. Bambusové plienky neobsahujú žiadny chlór a chemikálie, vďaka čomu nedráždia detskú pokožku. Plienky obsahujú ultra priedušné bambusové vrstvy, ktoré umožňujú cirkuláciu vzduchu. Pokožka vášho dieťatka zostane suchá po celý čas. To všetko vedie k tomu, že bambusové plienky majú veľmi nízku šancu spôsobiť alergickú reakciu.

2. NEUVERITEĽNE JEMNÉ A MÄKKÉ

Bambus je v tomto ohľade skvelou voľbou, pretože látka z neho vyrobená je taká mäkká, že sa niekedy nazýva „umelý hodváb“ a mnohí ich označujú ako „luxusne jemná“. Na dotyk sú úplne jemné a mäkké, čo zabezpečí dieťaťu maximálny pocit komfortu a pohodlnosti. Navyše majú indikátor vlhkosti, ktorý vám pripomenie, že je čas vymeniť plienku.

3. VYSOKÁ ABSOBCIA

Sú veľmi savé. Bambusové plienky prekvapivo dokážu absorbovať až o 70 % viac tekutiny ako bavlna! Dokážu prijať trojnásobok svojej hmotnosti v tekutine. To znamená, že plienky udržia dieťa suché dlhšie. To je obzvlášť užitočné počas dlhších období bez výmeny plienky, ako je napríklad noc.

4. VYŠŠIA ELASTICITA

Okrem mäkkého materiálu je pri plienkach dôležité, aby boli flexibilné a zároveň si zachovali dobré tesnenie. Bambusové plienky poskytujú túto rovnováhu, pretože ich pružnosť zvyšuje pohodlie bábätka a zároveň minimalizuje pretečenie. Sú ľahké a zároveň odolné. Niektoré bežné plienky sa rozpadnú, len čo sa namočia. Ale nie bambus.

5. PRÍRODNÉ BAMBUSOVÉ VLÁKNA

Eko bambusové plienky obsahujú protiplesňové vlákna a bránia tak rastu baktérií. Špeciálne bambusové plienky neobsahujú žiadne chemikálie, farbivá, parfumy a parabény, tým znižujú riziko vyrážok pre Vaše dieťatko.

6. ANTIBAKTERIÁLNE VLASTNOSTI

Bambus má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, čo pomáha minimalizovať riziko vzniku infekcií. Vďaka ich úžasnej vlastnosti odvádzajúcej vlhkosť znižujú vznik plienkových vyrážok, ktoré  vznikajú dlhodobým vystavením pokožky vlhkosti. 

7. ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Bambusové plienky sú vyrobené z prírodných materiálov a sú biologicky odbúrateľné, rýchlo sa rozložia, čo znižuje záťaž pre životné prostredie. Vedeli ste, že štandardným plienkam trvá až 500 rokov, kým sa rozložia? Zatiaľ čo ekologické plienky už za 2-3 mesiace.

8. POCHÁDZAJÚ Z OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV

Bambus je skutočný zázrak prírody. Dokáže vyrásť za jeden deň až 1 meter. A väčšina druhov bambusu môže dozrieť už za tri až šesť rokov. Kvôli tomu všetkému je bambus jedným z najviac obnoviteľných zdrojov na našej planéte. Okrem toho, pestovanie bambusu nevyžaduje pesticídy ani herbicídy, potrebuje malé množstvo vody, nevyžaduje zavlažovanie a nemusí sa presádzať, pretože sa regeneruje zo svojich koreňov. Pomáha zemskej atmosfére tým, že absorbuje oxid uhličitý a uvoľňuje o 35 % viac kyslíka ako stromy rovnakej veľkosti.

jednorazove-bambusove-plienky

Výber bambusových plienok je nielen prospešnou voľbou pre blaho vášho dieťaťa ale aj zodpovednou voľbou pre životné prostredie.

Vďaka ich výborným vlastnostiam by ste ich určite mali vyskúšať.

Naše jednorázové bambusové plienky nájdeš TU

Miriam