Skvelý tip na originálny adventný kalendár pre dievčatá

Kto ho nepozná z detstva? Adventný kalendár s malými chutnými čokoládkami alebo drobnými darčekmi. Neodolateľný pocit otvárania okienok. Odolali by ste? Ja určite nie.  

Adventný-kalendár

Jednou z mojich najkrajších spomienok na sviatočné obdobie, keď som vyrastala, bolo hneď po prebudení s nadšením otvoriť nové okienko na adventnom kalendári. Bolo to predvianočné dobrodružstvo, ktoré sa každý rok začína 1. decembra a končí na Štedrý deň. Naše deti sa na toto obdobie nesmierne tešia každý rok. Ako nám časom deti dospievali, nadobudlo to u nás hlbší význam ako osláviť príchod Vianoc. Spoločne si celá rodina užívame čarovné obdobie adventu a vychutnávame si každý deň do Vianoc.

Priznám sa, že jeden rok, keď som sa snažila adventný kalendár vynechať, naše deti protestovali. Povedali mi, že na toto nie sú nikdy príliš staré, keďže sú stále „naše deti“. Tak sme sa rozhodli, že v tejto krásnej tradícii budeme pokračovať. S pribúdajúcim vekom  detí meníme obsah kalendárov. Prispelo k tomu aj to, že adventné kalendáre sa v priebehu posledných rokov vyvíjali. Rozmanitosť je ohromujúca. Okrem tradičných čokoládových pochúťok objavíte vo vnútri bižutériu, lahodné syry, mini parfémy, kozmetiku i hračky. Nič nie je zábavnejšie ako s iskrou v očiach čakať na nové prekvapenie.

adventny-prívesky

Keďže sa snažíme v našom  internetovom obchode starostlivo vyberať pre vás tie najkrajšie  hračky. Mám pre vás jeden skvelý tip na adventný kalendár pre malú slečnu. Rozbaľovali sme ho s neskutočným nadšením. Musím vám povedať, že úplne prekonal naše očakávania. Je to vskutku originálny kalendár v ktorom deti objavia náramky s roztomilými príveskami. Sme z neho všetky úplne nadšené. Pripomína nám repliku obľúbeného náramku pandora, ktorý milujú všetky ženy. Tento je v prevedení detskej bižutérie. Vyskúšali sme kopec variantov a každá z nás si chcela vyskladať pre seba ten najkrajší. Prezerali sme si ho s takým úžasom,  až nám  bolo ľúto, že je iba pre malé slečny. Z 24 príveskov sme si nevedeli vybrať. Všetky boli jedinečné. V okienkach sa ukrývajú 2 štýlové náramky a 24 originálnych príveskov s rozprávkovým motívom. Zaujali nás žiarivé korálky s kamienkami, zvieratká i rôzne postavičky.

adventy-kalendar-pre-dievcata

Stále váhate, aký adventný kalendár kúpite svojej dcére alebo vnučke? Ak máte doma malú slečnu, ktorá sa  rada parádi, miluje módu a rôzne doplnky, nehľadajte ďalej. Zaobstarajte jej tento špeciálny adventný kalendár, v ktorom objaví každý deň nádherný šperk a zažije dokonalé prekvapenie. Každý prívesok bude mať pre ňu osobitý význam, ktorý jej pripomenie spoločné zážitky a hodnoty počas predvianočných chvíľ.   Dieťa si tak uchová trvalé spomienky na tieto magické dni. Zažijete spolu kopec zábavy.

Zapojenie vášho dieťaťa do  adventných aktivít vám poskytne príležitosti na spoločnú hru a kvalitne strávený čas.  Počas sviatočného obdobia pomôže  rozvíjať  tvorivé a sociálne zručnosti u detí. V predvianočnom období prinesú vášmu drobcovi predovšetkým veľa radosti a vzrušenia. Každý deň vám pripomenú, aby ste sa na chvíľu zastavili a všímali si daný prítomný moment.

Adventné kalendáre sú však aj skvelým nástrojom na podporu rozvoja kognitívnych schopností u tých najmenších. Kalendáre sú vo všeobecnosti fyzickým znázornením pohybu vpred v čase, ktorý pomáha deťom rozvíjať ich zmysel pre čas. Rozpoznávanie pracovných čísel a počítanie sú tiež matematické zručnosti, ktoré musíme využiť pri skúmaní adventného kalendára.

Viete odkiaľ adventný kalendár pochádza a čo z neho robí taký pekný darček na dávanie a prijímanie?

Prvý oficiálny tlačený adventný kalendár sa prvýkrát objavil v 20. storočí. Vytvoril ho mníchovský tlačiar Gerhard Lang. Inšpiroval sa  svojou spomienkou z detstva, keď od svojej matky každý deň dostával v predvianočnom čase sladkosti na kartónových štvorčekoch,  aby odpočítaval dni do Vianoc. V roku 1908 vytvoril adventný kalendár s vlastnými kolorovanými kresbami. Neskôr bol upravený tak, aby obsahoval okienka do kalendára, vďaka čomu sa stal okamžitým hitom pre masy ľudí.

Princípom adventného kalendára bolo odjakživa odpočítavanie dní zostávajúcich do Štedrého dňa a spríjemnenie predvianočného času. V prvých podobách kalendár prinášal ľuďom posolstvo prostredníctvom príbehov, veršov či citácií z biblie. Maškrty v sebe začal ukrývať až v období po druhej svetovej vojne. Niektoré zdroje uvádzajú, že čokoláda sa do adventných kalendárov začala dávať až v 50. rokoch 20. storočia.

A na čo nesmiete zabudnúť? Že adventné kalendáre je potrebné kúpiť včas,

pretože tie najobľúbenejšie a najoriginálnejšie sa rýchlo vypredajú.

 

Miriam

@mellone83 Tradičný spôsob počítania dní do Vianoc dodá tvojmu dieťaťu radosť a očakávanie pred príchodom sviatkov. Každý prívesok môže mať pre malú slečnu osobitý význam alebo symboliku, ktorá vám pripomenie spoločné zážitky a hodnoty. Dieťa si tak uchová trvalé spomienky na tieto magické dni 🧚‍♀️ #adventnykalendar #adventnykalendarpredeti #dievcenskyadventnykalendar #vianocneobdobie ♬ Christmas Is Coming - DM Production