6 dôvodov, prečo potrebuje dieťa detský stan

ruzovy-stan-hraci-domcek

Pamätáte si ešte na svoj prvý bunker v detstve? Stavali sme ich spolu so súrodencami a kamarátmi. V tom čase neboli v obchodoch žiadne detské stany do interiéru. Museli sme pri tom improvizovať. Používali sme na to  mamine deky, plachty, prikrývky a stoličky. Mama bola z nás častokrát zúfalá, ale na druhej strane bola rada, že má od nás aspoň na chvíľu kľud. Bunker bola naša tajná skrýša, ktorú sme milovali. Bolo to miesto, kde sme sa mohli schovať pred okolitým svetom. Do vnútra sme nanosili kopec hračiek a tiež všetky naše obľúbené veci. Bol to náš vysnívaný svet.

Dnes tu máme detské stany alebo teepee. Sú oveľa krajšie, lepšie ako náš starý bunker, stabilnejšie a poskytujú bezpečný priestor na hranie. Pre nás je to už síce taká nostalgia ale pre vaše deti to bude tiež úžasné vysnívané miesto. Boli by ste prekvapení, že detský stan je jednou z najlepších hračiek, ktoré dieťa inšpiruje k rozvoju ich fantázie, fyzickej aktivity a sociálnych zručností.

Ako rodič chcete poskytnúť svojim deťom to najlepšie. To isté platí aj pri výbere tých správnych hračiek. Poďme sa spolu pozrieť na 6 dôvodov, prečo dieťa potrebuje detský stan.

1. Tajná skrýša

Aj deti sa občas potrebujú skryť pred okolitým svetom. Detský stan im ponúkne priestor, ktorý bude ich súkromným útočiskom. Poskytne im ich vlastné bezpečné miesto, ktoré premenia na svoju skrýšu, bunker, hrad alebo domček. Pastelové farby, roztomilé vzory a mäkké materiály robia zo stanov pohodlný priestor, kde sa deti môžu hrať a relaxovať. Zahrajú sa tam so svojimi obľúbenými plyšovými zvieratkami, hračkami ale aj so súrodencami a kamarátmi. Bude to pre nich špeciálne miesto, v ktorom si vymyslia svoje vlastné príbehy a zažijú tam skvelé dobrodružstvá. Prispeje to k rozvoju ich fantázie, predstavivosti a podporí u nich tvorivú hru.

2. Správny fyzický vývoj

Stany sú viac než len zábavné miesto na hranie. U detí podporujú správny fyzický vývoj a schopnosť riešiť problémy. Pri stavaní stanu  sú deti veľmi nedočkavé. Musia prísť na to, ako pospájať jednotlivé tyče a prehodiť cez ne látku. Využijú pri tom svoje kreatívne myslenie a zahrajú sa na malého stavbára. Keď už je stan postavený. Šikovne sa musia dostať do vnútra. Rýchlo sa pri tom plazia, lezú po štvornožky a otáčajú sa. Podporuje to ich zdravý vývoj a rozvoj jemnej motoriky.

3. Kútik na čítanie a rozprávanie príbehov

Stan je ideálnym miestom na čítanie svojich obľúbených knižiek. Dieťa má pri čítaní nerušený pokoj a môže sa ponoriť do sveta rozprávkových hrdinov a dobrodružstiev.  Zároveň je to priestor, kde môžu rodičia vyrozprávať deťom  tajomné i zábavné príbehy. Detské stany pre deti sú skvelým spôsobom, ako stráviť spoločný čas v radostnej atmosfére. Je to zároveň perfektné miesto na krátke zdriemnutie.

4. Hranie rolí a sociálne zručnosti

Deti pri hre s kamarátmi a súrodencami hrajú rôzne role. Popustia uzdu svojej fantázií a môžu byť kýmkoľvek alebo čímkoľvek, čím chcú byť. Prenesú sa do ďalekých krajín a objavia nové zážitky. Zdieľajú spoločné príbehy s priateľmi a rozvíjajú svoje sociálne zručnosti.

5. Štýlová dekorácia

Priorita, ktorú poskytuje teepee stan je samozrejme radostná zábava.  Detský stan bude zároveň krásnou a štýlovou dekoráciou v izbe. Moderný dizajn a farebné vzory dodajú priestoru v izbe jedinečnú atmosféru. Ideálny doplnok, ktorý zútulní každú detskú izbu a dodá jej atraktívny vzhľad.

6. Stan nielen do detskej izby

Vďaka jednoduchému skladaniu a rozkladaniu je detský stan stvorený nielen do detskej izby. Rýchlo ho postavíte aj na záhrade, na pláži i terase. Deti sa môžu hrať vonku, chránené pred slnkom a vetrom. Deti budú mať svoje špeciálne malé miesto a niet pochýb o tom, že si v ňom užijú kopec zábavy.

Všetky naše stany pre deti objavíš TU
Blank 2000 x 2000

Miriam